Ekonomi

Jefferies Oportun hisselerinin notunu düşürdü, kredi ve kaldıraç endişelerine dikkat çekti

Perşembe günü, Oportun Financial Corp (NASDAQ:OPRT), Jefferies’in şirketi Satın Al’dan Tut’a düşürmesiyle hisse senedi notunda bir değişiklik yaşadı. Firma ayrıca fiyat hedefini de önemli ölçüde aşağı yönlü revize ederek 9,00 $’dan 3,50 $’a indirdi. Hisse senedi notunun düşürülmesi kararı, şirketin mali sağlığını etkileyen bir dizi faktöre dayanıyor.

Son çeyreklerde kredi sorunları ve gerçeğe uygun değer işaretlerine atfedilen bir dizi kazanç revizyonu notun düşürülmesine neden oldu. Buna ek olarak şirket, finansal istikrarına ilişkin endişeleri artıran yüksek kredi zararlarıyla karşı karşıyadır.

Jefferies, Oportun Financial’ın yüksek bilanço kaldıracının ve ilgili sözleşmelerin şirketin operasyonel esnekliğini kısıtlayabileceğini vurguladı. Bu finansal kaldıraç ve etkileri, revize edilen derecelendirme ve fiyat hedefinde kilit hususlardır.

Firmanın analistleri, kaldıraç ve kredi performansına ilişkin endişeleri yansıtacak şekilde şirket için tahminlerini daha düşük seviyeye çekmiştir. Bu zorluklar ışığında, notun Tut’a indirilmesi, iyileşme işaretleri görülene kadar mevcut hisse senedi pozisyonlarının artırılmadan korunması tavsiyesine işaret ediyor.

Yeni fiyat hedefi olan 3,50 $, bir önceki hedef olan 9,00 $’dan önemli bir düşüşü temsil ediyor ve hisse senedinin performansına ilişkin beklentilerin revize edildiğine işaret ediyor. Jefferies, hisse senedinin notunu yeniden değerlendirmeden önce kaldıraç oranının azaltılmasını ve kredi koşullarının iyileşmesini beklediğini belirtti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

habercatalzeytin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu