Haber

İmamoğlu’ndan GOP ve Ümraniye çıkışı: Görünen o ki iktidar…

Oyların yüzde 51.14’ünü alarak yeniden seçiler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kurullarının aldığı ‘iptal” kararlarına tepki gösterdi.

Seçimi CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa’da oyların yeniden sayılmasına karar verildiğini, AK Parti’nin kazandığı Ümraniye’de ise bu yöndeki taleplerinin reddedildiğini hatırlatan İmamoğlu “İlçeyi kazanan AK Parti olunca tekrar oy sayımına ret, CHP kazanınca tekrar sayalım demek ne demokrasiye ne mertliğe sığar” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Görünen o ki, iktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı. Seçimi CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa ilçemizde baskılarla tüm oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Aynı talepte bulunduğumuz Ümraniye ilçemizde ise talebimiz reddedildi. Pendik, Fatih, Arnavutköy ve Bahçelievler ilçeleri için ise taleplerimize henüz karar çıkmadı. İlçeyi kazanan AK Parti olunca tekrar oy sayımına ret, CHP kazanınca tekrar sayalım demek ne demokrasiye ne mertliğe sığar. İl Seçim Kurulu ve YSK’nın tüm bu olan bitene seyirci kalmamasını istiyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

habermut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu