Haber

Elazığspor Futbol Okulu geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor

Elazığspor Futbol Okulu geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Türk futboluna iyi bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Elazığspor Futbol Okulu çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Elazığ Futbolunun yakından tanıdığı başarılı teknik direktörler Alaattin Tutaş ve İlhan Aydın’ın gözetiminde çalışmalarına devam eden Elazığspor Futbol Okulu’nda geleceğin yıldız adayları yetiştiriliyor.

“Önceliğimiz iyi bireyler yetiştirmek”

Antrenmanlar hakkında bilgi veren Elazığspor Futbol Okulu Koordinatörü Alaattin Tuaş, “Güzel bir oluşumdu. Çocuklar her geçen gün gelişiyor. Öncelikli hedefimiz Elazığspor’a futbolcu yetiştirmek, değilse de çeşitli branşlara futbolcu yetiştirmek istiyoruz” dedi. Türkiye’de ligler var.Velilerimizden de olumlu geri dönüşler alıyoruz.Yaz döneminde sayımız fazlaydı ama okullar açıldıktan sonra biraz azaldı.Antrenmanlarımıza haftada iki gün devam etmeye çalışıyoruz.Bunun gibi bir kural yok. Buraya gelen herkesin futbolcu olacağını söylüyor. Önceliğimiz iyi bireyler yetiştirmek. Elazığspor’a verdiğimiz, Elazığ FK’ya 23 tane verdiğimiz futbolcularımız var. Amaç para. Kazanmak değil, futbolcu kazandırmaktır. Elazığ. Aileler çocuklarını rahatlıkla gönderebilirler. Çocukları burada Türkiye liglerinde görmek bizim için mutluluk olacak” dedi.

“Bunu bir yeteneğe dönüştürebilirsek bizim için ne kadar eğlenceli olur.”

Haftada iki gün belirli yaş gruplarıyla antrenman yaptıklarını belirten Elazığspor Futbol Okulu Koordinatörü İlhan Aydın, “Antrenmanlarımız çok güzel gidiyor. Antrenmanları beceriye dönüştürebilirsek bizim için ne kadar güzel. 7 yaş arası çocuklarımız. 15’i çalışıyor. Zaten Elazığspor’da da 23 Elazığ’da da yetenekli çocuklarımız vardı.” “FK’ya gönderdiğimiz isimler vardı. Sosyal medya ve Menekşe Halı Alan üzerinden kayıtlarımız devam ediyor” dedi. – ELAZIĞ

habercarsamba.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu