Haber

CHP tarafından adaylığı iptal edilen Uygar Yıldırım: Adaylığım gasp edildi

CHP Genel Merkezi, 29 Ocak’ta Çiğli Belediye Başkanı Adayı olarak belirlenen Uygar Yıldırım’ın yerine Onur Emrah Yıldız’ın aday gösterildiğini duyurdu.

Yıldırım, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda süreci anlattı ve parti tüzüğünde “yeniden değerlendirileceği” gerekçesiyle aday eleme yönteminin bulunmadığını söyledi.

Adaylığına herhangi bir tepki gelmediğini iddia eden Yıldırım, “Merkez Yürütme Kurulu, Başbakan ve milletvekillerimiz tarafından adaylığım açıklandığında bu kararı tanımadığını sözlü ve yazılı olarak beyan eden CHP Çiğli İlçe Başkanı nasıl cüret eder? Sayın Başkan, alınan kararı tanımıyor. Bu parti hatası değil mi? Parti hatası değil mi? Müdahale edip adaylığımı ilan etmek Adaylarını kabul ettirmek için Genel Merkezimize gelenler Alevi kurumlarının temsilcileri mi? yoksa İzmir belediyelerinde ATM memurlarından aday göstermeleri için teşvik edilenler mi? Adaylığım hukuka aykırı ve parti ahlakına aykırı olup Onur Emrah Yıldız diye bir kişiye verildi. Ben de bir Aleviyim. Alevi inancında adaylığı gasp eden “Var” hayır” dedi.

(HABER MERKEZİ)

payas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu