Haber

AK Parti’nin Ordu adaylarında ‘gri pasaport’ detayı

Samdun– Dün gece Ordu’da Düzenlenen törende AK Parti, büyükşehir ve 19 ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Mevcut Belediye Başkanı Hilmi Güler’i Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklayan AK Parti, geçtiğimiz dönem CHP’nin kazandığı Gülyalı ile ortağı MHP’nin kazandığı Çamaş ve İkizce’de aday göstermeyerek ayrıldı. MHP’ye üç ilçe.

16 İLÇEDEN 6’SI DEĞİŞTİ

Büyükşehir ve 16 ilçede aday gösteren AK Parti’de 6 belediye başkanı görevde kalamadı. Aybastı’da Beytullah Gençtan’ın yerine İzzet Gündoğar, Çatalpınar’da Ahmet Cinse’nin yerine Ahmet Özay, Çaybaşı’nda Hüseyin Semiz’in yerine İsmet Yanık, Gürgentepe’de Yaşar Şahin yerine Yener Yalçınkaya, Mesudiye’de Muammer Özer’in yerine Cengiz Koçyiğit ve Perşembe günü Mustafa Sayım. Tandoğan’ın yerine Cihat Albayrak aday gösterildi.

GRİ PASAPORT SAHİPLERİ KOLTUKLARINI KORUDU

Açıklanan belediye başkanları arasında yeniden aday gösterilen iki isim dikkat çekti. Gri pasaport skandalına isimleri karışan Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan koltuklarını korumayı başardı. Geçtiğimiz yıllarda Korgan Belediyesi’nden 49, Ulubey Belediyesi’nden ise 53 kişiye gri pasaport (hizmet pasaportu) verildiği, Almanya’ya giden bu kişilerin geri dönmediği iddia edildi.

golova-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu