Yaşam

Zülfü Livaneli, 1994 seçimlerini hatırlatarak çağrıda bulundu: ‘En fazla oyu almamıza rağmen bizi böldüler’

Zülfü Livaneli, 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere dair bir paylaşımda bulundu. Livaneli, 1994 seçimlerini hatırlatarak İstanbullulara çağrıda bulundu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek istedi.

Oy kullanacakların dikkatli olmalarını ve tercihlerini bilinçli bir şekilde yapmalarını vurgulayan Livaneli, bu önemli sürecin demokratik bir şekilde geçmesi ve halkın iradesinin sağlıklı bir şekilde yansıtılması için herkesin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

‘TÜM İSTANBULLULARI EKREM İMAMOĞLU’NA OY VERMEYE DAVET EDİYORUM’

Livaneli, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli dostlar, çok önemli bir seçim dönemindeyiz. Tam otuz yıl önce sağ-sol ayrımı çok keskindi. Bütün ikna ve birleşme çabalarıma karşın seçime üç sol parti girdi. En fazla oyu almamıza rağmen bizi böldüler. Ankara, İstanbul başta olmak üzere pek çok belediye Refah’a geçti. Otuz yıl sonra aynı yanlışın tekrarlanmaması için akl-ı selim sahibi tüm İstanbulluları Pazar günü sandığa gitmeye ve Ekrem İmamoğlu’na oy vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu