Haber

Zeytinburnu Belediyesi Tarafından Düzenlenen ‘Boğaz Turları’ Başlıyor…

Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilçede ikamet eden vatandaşlar için özel olarak düzenlenen Ücretsiz Boğaz Turları, İlkbahar ve Yaz dönemlerinde başlıyor. Rehber eşliğinde 3 saat sürecek olan tekne turunda misafirlere yemek, çay ve kahve ikramı yapılacak.

Baharın gelmesiyle birlikte Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçe halkına yönelik düzenlediği ücretsiz Boğaz Turları yeniden başlıyor. 6 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’te başlayacak olan ilk tekne tipinde Zeytinburnulular boğazın tüm güzelliklerini yaşayacak, Rehber Dr. Salim Aydın ile birlikte gezecek. 3 saatlik seyahat süresi boyunca vatandaşlara yemek, çay ve kahve ikramı yapılacak.

25 Haziran 2023 tarihine kadar Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek tekne tiplerinin rotaları ise şu şekilde olacak: Eminönü, Dolmabahçe, Çırağan, Ortaköy, Kuruçeşme, Bebek, Emirgan, İstinye, Tarabya, Büyükdere, Rumeli Kavağı, Çubuklu, Kanlıca, Anadolu Hisarı, Küçüksu, Kandilli, Çengelköy ve Beylerbeyi.

15 TEMMUZ’DAN İTİBAREN MEYDANDAN ZEYPORT LİMANINA HİZMET KALDIRILACAK

Tekne tipine katılacak misafirler için Zeytinburnu 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan ZEYPORT Limanı’na 13.00 – 13.30; 16.30 – 17.00 saatlerinde ZEYPORT Limanı’ndan Zeytinburnu 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na servis sağlanacaktır. Ayrıca araçları ile limana gelmek isteyen misafirler için otopark mevcuttur.

Boğaz Gezisine katılmak isteyen vatandaşlar; Oliveburnu.istanbul adresinden veya 444 1984 Çözüm Merkezini arayarak başvuru yapabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu