Ekonomi

Ubisoft Hisseleri Yüksek Net Rezervasyonlar Nedeniyle %16 Arttı

Ubisoft’un (UBSFY) hisseleri, video oyunu şirketinin üçüncü çeyrekte tahminlerin üzerinde net rezervasyonlar bildirmesinin ardından Paris’te yaklaşık %16 arttı.

Şirket, Aralık ayı sonundaki üç ayda 610 milyon Euro’luk beklentileri aşarak 626 milyon Euro (674 milyon $) net ciro bildirdi.

Geleceğe bakıldığında şirket, güçlü satış büyümesini ve yaklaşık 400 milyon Euro’luk IFRS dışı işletme gelirini içeren tüm yıl mali hedeflerini yeniden doğruladı.

Ayrıca dördüncü çeyrekte net rezervasyonların önemli ölçüde artacağını ve yılın en yüksek seviyesine ulaşacağını öngörüyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Yves Guillemot şunları söyledi:

“Ubisoft, tahminlerimizin biraz üzerinde net rezervasyonlarla güçlü bir üçüncü çeyrek geçirdi. Bu çeyrek bize olumlu bir ivme kazandırdı ve sürekli olarak yüksek kaliteli, kalıcı oyunlar üretme ve sunma yönündeki ilerlememizin başlangıcını işaret ediyor” dedi.

Kazanç duyurusunun ardından Morgan Stanley analistleri, Ubisoft hisselerinin Eşit Ağırlık notunu korudu.

“İş modelini daha kaliteli bir ürün karışımına ve potansiyel olarak faydalı maliyet düşürücü bir anlatıma doğru değiştirmeyi amaçlayan Ubisoft için önemli bir fırsat olduğunun farkındayız. Bununla birlikte, şirketin son zamanlardaki performansı ve pazarın son derece rekabetçi doğası göz önüne alındığında, biz Tedbirli kalın ve paylaşımda “Eşit Ağırlık notumuzu koruyoruz” yorumunu yaptılar.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu