Haber

Türkiye’den ABD’ye çağrı! Flaş F-16 vurgusu: Müsaade etmeyin!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yılmaz, ABD ile Türkiye’nin ikili ilişkilerine değindi.

‘ABD İLE TÜRKİYE’NİN ORTAK MENFAATLERİ VAR’

Birtakım lobilerin ABD ile Türkiye’nin arasını açmaya çalıştığını söyleyen Yılmaz, “Maalesef ABD ile çok çeşitli tartışmalar yaşadık. Terör örgütleri ile mesafe konusunda arzu edilen noktada değiliz. Ama ABD ile Türkiye’nin ortak menfaatleri var. Birtakım lobilerin iki ülkenin arasını açmasına müsaade etmemeleri lazım.

‘ŞİMDİ FARKLI BİR HAVA OLUŞMUŞ DURUMDA F-16 VE BAZI UNSURLAR BUNUN PARÇASI’

Şimdi farklı bir hava oluşmuş durumda. F-16 ve bazı unsurlar bunun parçası. İsveç’in NATO’ya üye olması sonucunda bazı kısıtlamalar kalkmış oldu. Ümit ediyoruz bu süreç diğer alanlarda da olumlu süreç yaratsın.” ifadelerini kullandı.

İSRAİL’LE TİCARETİN SONLANDIRILMASI

Türkiye’nin, İsrail ile ticari ilişkilerini askıya almasıyla Filistin’e destek konusunda dünyaya öncülük ettiğini belirten Yılmaz, “Ticarette biliyorsunuz butün dünyaya öncülük yaptı Türkiye. Başka ülkelere örnek olmasını temenni ediyoruz. Dolayısıyla Türkiye  diplaside, yaptırımlarda, hukiki alanlarda Filistin’in yanında mücadele ediyor.” dedi.

KAYNAK: HABER7

ahirliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu