Ekonomi

TORN, bilgisayar korsanının saldırıyı geri alma teklifinden bu yana yüzde 10 arttı

Tornado Nakit jetonu Yırtık, saldırganın DAO yönetiminde yapılan kötü niyetli değişiklikleri geri almayı teklif etmesinden sonra yüzde 10 arttı.

Tornadosaurus-HexTornado Cash topluluğu forumunda “Saldırgan, yönetişimi eski haline getirmek için bir teklif yayınladı.”Bunun “iyiye işaret” olduğunu ekleyerek yazdı.

Kullanıcı, saldırganın kendisine aktardığı TORN tokenlerini iade ettiğini söyledi. Bu şekilde, topluluk üyeleri idari oylar üzerindeki kontrollerini yeniden kazandılar.

Saldırganın TORN tokenlerini geri devrettiği düşünüldüğünde 26 Mayıs’ta sona erecek oylama olumlu sonuçlanacak gibi görünse de ne zaman aksiyon alınacağı belli değil. Teklif onaylanırsa, saldırganın protokole entegre ettiği kötü amaçlı kod kaldırılacak ve saldırganın başkalarının oy kullanma gücünü çalmasına olanak tanıyacak. Ayrıca, DAO’nun yönetimi token sahiplerine geri verilecektir.

CoinGecko verileri, tokenin şu anda yüzde 10 arttığını gösteriyor.

TORN topluluğunda aktif bir üye 0xdeadf4ce, varlık fiyatını bastırmak ve indirimli fiyattan token almak isteyenlerin tüm bunları yapmış olabileceğine dikkat çekti.

Saldırganın kodu istismar etmek yerine DAO’lara ve DeFi protokollerine yapısal saldırı yaptığı belirlendi. Saldırganın ayrıca Tornado Cash’in yakın zamanda yaptırım uygulanan bir varlık olduğu gerçeğinden yararlandığı da söyleniyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

kurucasilehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu