Ekonomi

Sigma Additive Solutions NextTrip olarak yeniden markalaşıyor, stoklarını genişletiyor

Katmanlı imalat endüstrisindeki rolüyle tanınan Sigma Additive Solutions, Inc. (NASDAQ:SASI), son 8K dosyasında ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, önemli bir yeniden markalaşma ve kurumsal yeniden yapılandırma çabasını duyurdu. Şirket, 13 Mart 2024 tarihinden itibaren yeni adı NextTrip, Inc. altında faaliyet gösterecek ve adi hisse senetleri Nasdaq Sermaye Piyasası’nda NTRP sembolü altında işlem görecek.

Bu stratejik hamle, 8 Mart 2024 tarihinde yapılan Özel Toplantı’da şirket hissedarlarının verdiği onayın ardından gerçekleşti. İsim değişikliğinin yanı sıra, yetkili adi hisse senedi sayısı da önemli ölçüde artırılarak 1.200.000 hisseden 250.000.000 hisseye çıkarılacaktır. Söz konusu Yetki Artışı, Kasım 2023’te yönetim kurulu tarafından kabul edilen ve aynı yılın Aralık ayında hissedarlar tarafından onaylanan şirketin yeni 2023 Hisse Senedi Teşvik Planına uyum sağlamayı amaçlamaktadır.

Şirketin daha önce ihraç yetkisine sahip yeterli hissesi bulunmadığından, 2023 Planının uygulanması Yetki Artışı gerçekleştirilinceye kadar ertelenmişti. 2023 Planı, isim değişikliği ve hisse senedi sembolü güncellemesiyle aynı gün uygulanacak ve kuruluş için yeni bir sayfa açacak.

Şirketin adi hisse senedinin CUSIP numarası, yeniden markalaşma ve hisse senedi sembolü değişikliğine rağmen değişmeden kalacaktır.

Kurumsal yapıda ve 2023 Hisse Senedi Teşvik Planında yapılacak değişiklikler de dahil olmak üzere Tüzük Değişikliğinin tüm ayrıntıları, şirketin 1 Aralık 2023 tarihinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu Kesin Vekalet Beyanında özetlenmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

habercal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu