Teknoloji

Samsung Galaxy Z Fold 6’nın tasarımında önemli değişiklikler yolda

Günümüzün katlanabilir telefonları ilk yıllarına göre çok daha şık bir görünüme sahip olsa da Samsung, daha kat etmesi gereken uzun bir yol olduğunun bilincinde. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre şirket Galaxy Z Katlama 6Tasarımında önemli bazı iyileştirmeler yapacağı anlaşılıyor.

Samsung’un patent başvurusu ve iş birliği sayesinde ortaya çıkan bazı yeni görsellere bakıldığında şirketin Galaxy Z Fold 6’da daha ince bir tasarımı tercih edeceği görülüyor. Üstelik sadece bu da değil, aynı zamanda çok daha geniş bir profile de sahibiz. harici ekran piyasadaki standart akıllı telefonlarla daha uyumlu görünüyor.

Yukarıdaki şemaya bakıldığında Galaxy Z Fold 6’nın daha ince ve daha geniş bir tasarım sunabileceği görülüyor. Bu, Samsung’un orijinal olarak kullandığı en boy oranına sahip olmadan cihazın kullanımını çok daha kolay hale getireceği için insanların daha ergonomik hissedeceği bir model olabilir.

Samsung’un bu form faktörünü kullanmaya karar vermesi durumunda birçok kişi Galaxy Z Fold 6’yı kullanmaya başlayabilir. Katlanabilir telefonlarla ilgili en büyük şikayetlerden biri form faktörü olduğundan, bu yeni form faktörünün pek çok kişi tarafından beğenilmesi muhtemel.

Yeni ortaya çıkan bilgiler, katlanabilir ekranın nasıl daha yeterli yapısal bütünlük sunacağı ve simetrik bir katlanmaya sahip olacağından bahsediyor. Bu sayede katlanabilir ekranın üzerindeki yük düzgün ve eşit bir şekilde dağıtılır. Yeni sistem aynı zamanda bir telefonu katlarken veya açarken dokunma hissi sağlayacak ve bu da katlanabilir telefonun bir süre sonra kırılmayacağını garanti edebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu