Haber

Kondüktör Evcil Kedi ‘Twix’i Trenden Attı: Donarak Ölümüne Sebep Oldu!

Rusya’nın Yekaterinburg şehrinden St. Petersburg şehrine giden yolcu treninin kondüktörü, trende bulduğu Twix isimli evcil kediyi, Kirov kenti yakınlarında eksi 30 derecelik soğuk bir bölgede trenden aşağı attı. ‘sokak kedisi’. Araç sahiplerinin trende kediyi bulamayınca arama çalışması başlatılırken, Twix’in soğuktan öldüğü ortaya çıktı.

Olayın ardından sosyal medyada tepkiler artarken, orkestra şefinin cezalandırılması için kampanya başlatıldı.

Olay, 11 Ocak’ta Yekaterinburg’dan St. Petersburg’a gitmekte olan yolcu treninde meydana geldi. Trenin kondüktörü, sahibinin bulunduğu kompartımandan çıkan Twix isimli kediyi ‘sokak kedisi’ sanarak çöpe attı. Kirov şehri yakınlarında trenden indim.

Sahibinin trende olmadığını fark etmesi üzerine kaldığı yerde arama yapılırken, trenden atılan Twix’in soğuk hava nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Demiryolu şirketi RZD’den yapılan açıklamada, “Kedi Twix’in ölümünden içtenlikle üzüntü duyuyor, sahiplerinden özür diliyoruz. Şirket, durumu daha ayrıntılı olarak anlamamızı sağlayan bir iç araştırma gerçekleştirdi. Düzenleyici belgelerdeki bazı eksiklikler, işçi ile yolcu arasında karşılıklı sorumluluk eksikliği ve tesadüfi durumlar trajik kazaya yol açtı. Gelecekte benzer olayların tekrar yaşanmasını önlemek amacıyla, RZD tarafından işletilen uzun mesafe trenlerinde evcil hayvanların taşınmasına ilişkin belgelerde halihazırda değişiklikler yapılıyor. “Kondüktörlerin trenden hayvan alması yasaklanacak; bu gibi durumlarda bulunan hayvanın dinlenme duraklarında çalışanlara teslim edilmesi ve ardından hayvan koruma kuruluşlarının temsilcilerinin çağrılması öngörülüyor.”

Olayın basına yansıyıp sosyal medyada yayılmasının ardından hayvanseverler duruma tepki gösterdi. Rus medyasında başlatılan kampanya kapsamında yaklaşık 70 bin kişinin orkestra şefinin işine son verilmesini ve hakkında ceza soruşturması başlatılmasını talep ettiği belirtildi.

olur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu