Haber

Kayseri’nin en büyük tesisi açılışa hazırlanıyor

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Açılışa gün sayan Erkilet Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki tesiste AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler ile birlikte inceleme yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tesis hakkında bilgi verdi. 29 Ocak’ta ön kayıt almaya başlayacaklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi’nin yeni tesisi olacak Erkilet Ertuğrulgazi Mahallesi, nüfusun yoğun olduğu bölgemizdir. Osmangazi ve Camikebir İlçeleri dahil olmak üzere bölgede yaklaşık 50 binin üzerinde vatandaşımız yaşıyor. Bay-bayan yüzme havuzları, aerobik, fitness ve pilates tesislerinin yanı sıra el becerisi ve yetenek kursları ve atölyeler olmak üzere toplam 18 donanımlı sınıfımızla eğitim hizmeti vereceğiz. Sinan Kütüphanesi, Çocuk Kulübü, etüt merkezi gibi gençlere hitap edecek mekanlar yer alacak. Ayrıca vatandaşların yoğun olarak talep ettiği Kafe Sinan da burada yer alacak. Kısacası Kocasinan’da markalaştırdığımız tüm çalışma birimlerimiz bu tesiste olacak. Şu anda büyüklük ve donanım bakımından Kayseri’nin en büyük tesisidir. Vatandaşlarımız buranın açılmasıyla ilgili çok şey soruyor. “Umarım açılışına sadece birkaç gün kalmıştır” dedi.

Tesisi çok beğendiğini belirten AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, tesisin 10 Şubat’ta açılacağının müjdesini vererek, “Son derece ferah, modern ve güzel mimariyle inşa edilmiş tesis aslında bir aile akademisi. Ailenin tüm bireylerine hitap eden, kendini geliştirmek isteyen herkesin gelebileceği bir yer haline geldi. Tesis çok güzel ve şık. “Kocasinan Aile Akademisi şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan 29 Ocak Pazartesi günü ön kayıtlara başlayacak olan Kocasinan Akademi Ertuğrulgazi tesisinde; sanat atölyeleri, kadın havuzu, aletli pilates, kadın fitness salonu, çocuk odası, kütüphane, etüt merkezi, konut dokuma, bayan elbisesi, sepet, kağıt rölyef, okuma yazma, diksiyon, tel kırma, el maraş, yemek pişirme, pasta, yağlıboya , amigurumi, el örgüsü, ev çiçekleri, sanatsal mozaik, cam mozaik, atıklardan geri dönüşüm, temel bilgisayar eğitimi, klavye kullanımı, filografi, epokdi yapımı, sabun yapımı, kaligrafi, el çizimi, bilgisayar kullanımı, isimli kalem çalışmaları ve gerçek emlak danışmanlığı. Vatandaşların talep ettiği kursların açılacağı kaydedildi.

nallihan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu