Haber

Halkevinin ‘Aşk Parkı’ Eylemine Polis Müdahale Etti, Çok Sayıda Halkevi Üyesi Gözaltına Alındı

Ankara’da Hatay’ın Defne ilçesindeki depremzedelerin ve yardıma giden sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu Sevgi Parkı’nın valilik kararıyla boşaltılmasını protesto eden Halkevleri mensuplarına polis müdahale etti. Halkevleri Başkanı Nebiye Merttürk’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin yıkıma yol açtığı Defne’de bazı depremzedeler Sevgi Parkı’na sığındı. Sevgi Parkı’nda kurulan çadır kentte kalan depremzedeler ile ilçeye yardım için giden sivil toplum kuruluşlarından bugün parkı boşaltmaları istendi.

Halkevleri, Sevgi Parkı’nın tahliye kararını bugün Ankara’daki genel merkezi önünde protesto etmek istedi. Ancak polis Halkevleri üyelerinin basın açıklaması yapmasına izin vermedi. Göstericilere müdahale eden polis Halkevleri Başkanı Nebiye Merttürk’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Bu sırada Halkevleri çalışanı, “Ölülerimiz hala enkaz altında. Biz çıkardık” diyerek polise tepki gösterdi.

Polisin müdahalesine ilişkin görüntüler Halkevleri’nin sosyal medya hesabından paylaşıldı. “Hatay Defne’deki dayanışma noktalarının boşaltılması kararına karşı almak istediğimiz eyleme polis saldırdı. Halkevleri Başkanı Nebiye Merttürk dahil çok sayıda arkadaşımız gözaltına alındı. Dayanışmaya engel olamayacaksınız, Halkevleri paylaştı.

haberelmali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu