Teknoloji

Google sevilen özelliği kaldırdı!

Google’ın mobil cihazlardaki arama sonuçlarında Ekim 2021’de başlattığı sürekli kaydırma özelliği, 2022’nin sonlarında masaüstü arama sonuçlarına da entegre edilmişti. Ancak Google şimdi masaüstü arama sonuçlarından bu özelliği kaldırdı. Mobil arama sonuçlarından ise sürekli kaydırma özelliğinin “önümüzdeki aylarda” kaldırılacağı belirtildi.

Bir Google sözcüsüne göre, artık masaüstü arama sonuçlarında kullanıcılar bir sayfanın sonuna geldiğinde, otomatik olarak ikinci sayfa yüklenmeyecek. Kullanıcılar “diğer sayfaya geç” veya “ileri” butonuna basarak ikinci sayfaya erişebilecekler.

BU SORUN ŞARJ BİTMESİNİ VE HAFIZA DOLMASINI ÇÖZECEK

Bu değişiklikle Google, kullanıcıların cihazlarının hafızasının ve performansının zorlanmasını engellemeyi amaçlıyor. Önceki sistemde arama sonuçları sürekli yüklendiğinde, cihazlar gereksiz yere zorlanıyor, hafıza doluyor ve şarj hızla tükeniyordu. Yeni düzenleme ile bu sorunların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Google’ın sürekli kaydırma özelliğini kaldırarak kullanıcı deneyimini iyileştirmesi olumlu karşılanırken, benzer sıkıntılar yaratan diğer platformların da bu yönde adımlar atması bekleniyor.

aybasti-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu