Haber

Çiftlikteki anız yangını ağaçlara sıçradı

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde bir çiftlik meskeninin bahçesinde anız yakılırken, alevler rüzgarın da tesiriyle ağaçlara sıçradı. Yangın ormana ulaşmadan itfaiye takımlarınca söndürüldü.

Yangın, gece saatlerinde Gebze Cumaköy Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir çiftlik meskeninin bahçesinde çıktı. Çiftliğin bahçesindeki anızı temizlemek için yakmaya çalışan konut sahibi, alevleri denetim altına alamayınca yangın bitişikteki ağaçlarına sıçradı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye İtfaiye, AFAD, Gebze Belediyesi Arama Kurtarma, orman işletme müdürlüğü, jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. İtfaiye gruplarının müdahalesiyle yangın ormana sıçramadan denetim altına alınarak söndürüldü.

Yangının çıktığı bölgeye gelerek bilgi alan Gebze Kayamakamı Mehmet Ali Özyiğit, rastgele bir can kaybının olmadığını söyleyerek, “Alevlerle mücadelede gönüllü itfaiye ekiplerimiz ilk müdahaleyi yaparak alevlerin ormana sıçramasını önledi. İtfaiye ekiplerimiz kısa sürede kontrol altına alarak yangını söndürdü” dedi.

Yangınla ilgili soruşturma açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu