Haber

Barış Yarkadaş kimdir? Barış Yarkadaş kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Barış Yarkadaş’ın hayatı ve biyografisi!

barış arkadaş O kimdir, aslen nerelidir, mesleği nedir, kaç yaşındadır, doğum tarihi nedir? Barış Yarkadaş ile ilgili bilgileri yazımızda görebilirsiniz.

BARIŞ YARKADAŞ KİMDİR?

2 Ağustos 1974’te Kars’ın Susuz ilçesinde Zülfiye ve Rasim Yarkadaş’ın oğlu olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Kars’ta tamamladı. 1988 yılında ailesiyle İstanbul Türkiye’nin Üsküdar ilçesine yerleşti. Lise eğitimini Sultanahmet Matbaa Meslek Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Marmara Üniversitesi Matbaacılık Bölümü’nde okudu.

Üniversite yıllarında profesyonel olarak gazeteciliğe adım attı. Yeni Doğu, Güneş, Yeni İstanbul , Halkın Gücü, Radyo Yenigün ve KMP Anadolu TV. TV 8’in kuruluş sürecinde yer aldı. İki bine yakın üyesi bulunan Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti’nin İstanbul Şubesi başkanlığını üstlendi ve iki kez başkanlığa seçildi. Başta Star ve Hürriyet Gazetesi olmak üzere birçok yayın kuruluşunda çalıştı ve M1 TV, Dem TV, Kent TV, Cem TV, Kent Radyo, Yön Radyo ve Box Radyo’da programlar yaptı. 2006 yılında Gerçek Gündem adlı internet sitesini kurdu. 2011 yılında Halk TV’de çalışmaya başladı.

7 Haziran ve 1 Kasım tarihlerinde yapılan 2015 Türkiye genel seçimlerinde 25. ve 26. dönem İstanbul Milletvekili olarak meclise girdi. 2018 seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmedi.

Kişisel hayat

Askerliğini Van’da tamamladı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ve ekonomiGazeteciler Cemiyeti’nden ödüller aldı.

onun kitapları

  • Tüm Yaralar Son Öldürür. İstanbul: Babil Yayınları.
  • Aksaray’ın Sırları. İstanbul: Asi Kitap. 2015
  • Adalet

haber-derepazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu