Haber

Bakan Kurum: “Sultangazi’miz 14 Mayıs’ta rekor oyla Cumhur İttifakımıza ve Cumhurbaşkanımıza destek verecek”

Bakan Kurum: “Sultangazi’miz 14 Mayıs’ta rekor oyla Cumhur İttifakımıza ve Cumhurbaşkanımıza destek verecek”

Bakan Kurum: “Sultangazi’de sosyal donatı odaklı deprem dönüşümü diyoruz”

İSTANBUL – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sultangazi Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘İlk Fidan Dikme’ etkinliğine katıldı. Olayın ardından Sultangazi Belediyesi’ne taşınan Bakan Kurum, işadamlarıyla görüşmeye geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sultangazi Millet Bahçesi’nde düzenlenen İlk Fidan Dikme etkinliğine katıldı. Etkinliğe katılan vatandaşlarla sohbet eden Bakan Kurum, fidan dikti. Bakana Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun eşlik etti. Fidan dikim etkinliğinin ardından Sultangazi Belediyesi’ne hareket eden Bakan, ilçe genelinde faaliyet gösteren işadamlarıyla görüşmeye geldi.

“2,5 ayda 113 bin konutun sözleşmesini imzaladık”

Etkinliğe katılan Bakan Kurum, “İstanbul’da toplam büyüklüğü 18 milyon metrekare olan 48 millet bahçesi yapıyoruz. 162 bin metrekare büyüklüğündeki Sultangazi Cebeci Millet Bahçemiz sizlersiniz.Hep ilk fidanlarımızı bir araya getiriyoruz.TOKİ Başkanlığımız tarafından kuracağımız bu millet bahçesini millet kahvehanesi, oyun parkları ile inşallah tamamlayacağız. , tenis kortları, basketbol ve voleybol sahalarını bir an önce yapıp sizlere, çocuklarımıza, gençlerimize ve Sultangazi’de yaşayan kardeşlerimize armağan ediyoruz. gelip inceleyeceğiz.Vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde buradaki dönüşümü başlatmış olacağız.Bu anlamda İstanbul’umuzun ve ülkemizin dönüşümü için çok ama çok değerli bir adım. Bu depremlerde canlarımızı kaybettik. En son Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 ilimiz ve 15 milyon kardeşimiz etkilendi. 50 bin 400 kişi hayatını kaybetti, ocaklara ateş düştü. Devletimiz hızla seferber oldu. Oradaki kardeşlerimizin yardımına hep süratle koştuk. Sultangazi’miz, Sancaktepe’miz, Kadıköy’ümüz, Pendik’imiz, Tuzla’mız, Ataşehir’imiz, Başakşehir’imiz, hepimiz oradaydık. İstanbul’da yapılması gereken tüm işleri bir kenara bıraktı ve deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için evlerinden, işlerinden, yemeklerinden bu mücadeleye kardeşlerimiz ortak oldu.

“14 Mayıs’ta Sultangazi yeniden yükseliş dönemine başlayacak”

İstanbul sokaklarında dolaşırken depremzede ailelerimizi görüyorum. ‘Milletimiz, belediyelerimiz hem deprem bölgesinde çalıştı, hem de konutlarını bize burada açtı’ diyorlar. Biz öyle büyük bir milletiz ki, zor zamanlarda bir olmayı, kardeşçe yaşamayı biliriz. Çünkü bizim gelenek ve göreneklerimizde bu var. Yirmi bir yıldır kimseyi ötekileştirmedik, ötekileştirmedik, herkesi kucakladık. Kılıçdaroğlu, ‘Ben Alevi bir ailenin çocuğuyum’ diyor. ‘Biz bu ülkede 21 yıldır Kürt, Alevi, Laz, Çerkez, Türk ayırdık mı?’ Biz yapmadık. ‘Hizmetlerimizin hepsini eşit mi aldık?’ Onu aldık. Milleti bölen, bölen bu suistimallere artık gerek yok. 81 ili kardeşiz, 81 ili bir arada yaşıyoruz. Her zorlukta Türk dünyası ile birlik ve beraberliğimizi gösteriyoruz. Nasıl 15 Temmuz’da hep birlikte sokaklara çıkıp bayrağımıza, ezanımıza ve vatanımıza sahip çıktıysak, yine ayağa kalkacağız. Nasıl 81 ilimiz deprem kuşağına aktıysa, devletimiz de ilk andan itibaren deprem kuşağındaydı. Tüm ekiplerimizle çalıştık, belediyelerimiz ve vatandaşlarımızla gönül gönüle verdik. Depremden 15 gün sonra ilk sözleşmelerimizi imzaladık. 46. ​​günde temellerimizi attık. 2,5 ayda 113 bin konutumuzun sözleşmelerini imzaladık. İnşaatları gerçekleştiriyoruz. SİHA’larımızla, insansız hava araçlarımızla tüm dünyaya meydan okuyoruz. Kimsenin direktifiyle hareket etmiyoruz. Ülkemizin sözüne saygı duyuluyor, bugün Rusya ve Ukrayna krizden çıkıyor ve tüm dünyanın izlediği bir süreçte Cumhurbaşkanımız arabuluculuk yapıyor. Ülkeniz, Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyun. 14 Mayıs seçimleri çok kritik bir seçim olacak ve biz Sultangazi’mize güveniyoruz. Sultangazi’deki kardeşlerimize güveniyoruz, 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı rekor oyla başkanımıza destek verecek. Biz buna gönülden inanıyoruz ve 14 Mayıs’ta Sultangazi yeniden canlanma dönemine girecek. Sultangazi’de sosyal donatı odaklı sarsıntı dönüşümü diyoruz. Bu kapsamda ilçemizde 13 parselde 29 binayı tahliye ederek yıktık. 29 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Bu çalışma ile kreş, eğitim tesisi, belediye hizmet alanı, park, kreş, kapalı alan spor Salon dahil toplamda yaklaşık 48 bin metrekare alan kazandırdık. Şu anda burada; 93 bin 300 metrekare alana sahip 64 adet meskenli veya şahıslara ait taşınmaz bulunuyor. Bu alanların halka açılması ve mülk sahiplerinin sorununun analiz edilmesi elzemdir. Bunun için hesaplamalar yapılmış ve 104 haneye ihtiyaç duyulmaktadır. TOKİ’miz belediyemizle hemen çalışmaya başlayacak. Bunun gibi; İlçedeki donatı alanlarının tamamının mülkiyet sorununu çözeceğiz” dedi.

“İlçemizde 13 parselde 29 binayı tahliye ederek yıktık”

‘Sultangazi Millet Bahçesi İlk Fidan Dikimi’ etkinliğinin ardından Sultangazi Belediyesi’nde işadamlarıyla bir araya gelen Kurum, “Sultangazi’de sosyal donatı odaklı sarsıntılı dönüşüm diyoruz. Bu kapsamda 29 binayı tahliye ederek yıktık. ilçemizde 13 parselde 29 konut hak sahiplerine verildi.Bu çalışma ile kreş, eğitim tesisi, belediye hizmet alanı, park olmak üzere toplamda yaklaşık 48 bin metrekarelik alanı ilçemize kazandırdık. , çocuk parkı, kapalı spor salonu.Şu anda burası donatı alanı ve 93 bin metrekaresi iskâna ve özel mülkiyete tabi değil.300 metrekare alana sahip 64 adet taşınmaz var.Bu alanların acilen getirilmesi gerekiyor. Kamunun ve mülk sahiplerinin sorunu iyi analiz edilmeli.Bunun için hesaplar yapıldı ve 104 konuta ihtiyaç var.TOKİ’miz belediyemiz ile hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacak. Böylece ilçedeki donatı alanlarının tüm sahiplik sorunlarını çözmüş olacağız. ‘ o bitirdi.

of-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu