Haber

Ayder Kar Festivali’nde Karın Keyfini Çıkardı

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Ayder Kar Şenliği’nin ilk günü RİZE’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası’nda gerçekleşti. Halat çekme yarışması yapanlar, çantalarla kayarak karın keyfini çıkaranlar, kar altında tulum ve kemençe eşliğinde horon oynadı.

Kaymakamlık, Belediye ve Ayder Turizm Derneği tarafından Ayder Yaylası’nda bu yıl 16’ncı kez düzenlenen ve 2 gün sürecek olan Ayder Kar Şenliği’nin ilk gününde keyifli görüntüler ortaya çıktı. Türkiye’nin çeşitli illerinden festivale gelen binlerce kişi araçlarını otoparka bırakarak yaya merkezine ulaştı. Festival alanına ulaşanların bir kısmı kartopu oynayarak ve kardan adam yaparak vakit geçirirken, bir kısmı da poşetlerle kayak yaptı. Kar yağışının etkisini gösterdiği yaylada üşüyenler, tulum ve kemençe eşliğinde horon çalarak ısındı.

‘BU İŞTE YAŞLI VE GENÇ YOK’

Yaylaya ilk kez Antalya’dan gelen Gül Yeşil, “Antalya Manavgat’tan geliyoruz. Burası çok güzel. İnsanlarını ve doğasını çok beğendik. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum. Değil” dedi. yaşlıların mı yoksa gençlerin mi işin içinde olduğu önemli değil. Gözden geçirmek bir zevk meselesi.”

‘Kar bize gelmeden önce biz kara ulaştık’

Festivale katılan Halim Türüt ise, “İlk defa geldim, çok beğendim, çok mutluyum. Burada kayak yapıyoruz, fotoğraf çekiyoruz, dans ediyoruz. Kar’ı seviyoruz. Kar bize gelmeden önce, karlara geldik.”

Miray Coşkun, “Ayder’i çok güzel buldum. Antalya’da böyle kar yağmıyordu dolayısıyla bizim için çok güzel oldu. Burada kayak yapmak çok güzel ama ben kayak yaparken önüme bir köpek çıktı ve bana saldırdı. Biraz korktum.”

kadinhani-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu