Teknoloji

Apple Vision Pro’nun İlk Düşme Testi Videosu Paylaşıldı: İzlerken Canınız Acıyabilir…

Son yılların en ilginç teknolojik çalışmalarından biri AppleVision Pro Dün akşam resmi olarak satışa sunuldu. Dünyaca ünlü teknoloji editörleri daha önce Vision Pro’yu inceleyip yorumlarını paylaştığı için aslında Vision Pro’nun nasıl kullanıldığına dair fikir sahibi olmuştuk. Ancak cihazın piyasaya sürülmesiyle birlikte dayanıklılığından sıradan bir kullanıcı için dezavantajlarına kadar daha fazla ayrıntı görebileceğiz.

AppleTrack isimli YouTube kanalı, Vision Pro için ilk düşme testi görselini paylaşarak önemli bir merakı giderdi. Apple Vision Pro çoğunlukla ev ve ofis gibi kapalı alanlarda kullanılacağı için evde düşme ve çarpma testi yapılması öneriliyor. AppleTrack , elde ettiği sonuçlarla birçok kişiyi şaşırtabilir. Çünkü Vision Pro göründüğü kadar “hassas” bir cihaz değil gibi görünüyor.

Apple Vision Pro kolay kolay kırılmaz, kırılsa bile çalışmaya devam eder

Apple Vision Pro takılıyken ortamınızı görüntülemeye devam edebilir veya tamamen dijital bir görüntüye bakabilirsiniz. Böyle bir durumda önünüzdeki hiçbir nesneyi göremezsiniz. Vision Pro’yu kapılara veya duvarlara vurabilirsiniz.Ancak videoda gördüğümüz gibi Vision Pro, bir engele çok yaklaştığınızda sizi “geri adım atmanız” konusunda uyarıyor ancak AppleTrack, bu uyarıyı fark etmediğinizi varsayarak Vision Pro’yu defalarca kapıya veya duvara çarpıyor. .

Vision Pro defalarca darbe almasına rağmen ön camda önemli bir hasar görünmüyor. Sadece darbeden dolayı ufak kılcal çizikler mevcuttur. AppleTrack’in çarpışma sırasında Vision Pro’ya çok sert çarpmadığının farkındayız ancak Vision Pro zaten kafanızdayken başınızı bundan daha hızlı bir şekilde duvara vurursanız Vision Pro’dan önce duvara çarparsınız. kendin için endişelenmen gerekiyor.

Vision Pro’nun ön camı 8. sonbaharda zar zor kırıldı

Testin devamında AppleTrack, Vision Pro’nun düşmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu test ediyor. İlk düşüşten sonra sağ kulaklıktan ses gelmiyor. Devam eden düşme testlerinde kulaklığın kayışının koptuğu görülüyor. Ancak ön cam 8. sonbahara kadar sağlam kalıyor. 8. düşüşte ön cam tamamen kırıldıAncak AppleTrack, Vision Pro takıldığında sensörlerin ve ekranın çalışmaya devam ettiğini görüyor.

Sonuç olarak Apple’ın Vision Pro’yu hem düşmelere hem de darbelere karşı oldukça dayanıklı olacak şekilde tasarladığını görüyoruz. Ancak Vision Pro askılar karma gerçeklik kulaklığının zayıf noktasıdır Öyle görünüyor. Ayrıca Vision Pro düşme gibi senaryolarda çalışmaya devam etse de çıkarılabilir parçaların ve ön camın değiştirilmesi gerekebileceğini görüyoruz. Bu arada Vision Pro ön cam değişimi maliyetinin iPhone 15 fiyatına eşdeğer olduğunu da hatırlatalım.

Apple Vision Pro’nun düşme testini aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz

haberuzumlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu