Ekonomi

Ankara’da sıcak saatler: Canlı yayında Meral Akşener’e çağrı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AkşenerMillet İttifakı’nın ortaklarından DEVA Partisi’nden aday çıkışıyla başlayan krize ilişkin önemli bir açıklama geldi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris ŞahinİYİ Parti lideri FOX TV canlı yayınında Meral Akşener ‘ye davette bulundu. Şahin, “Öncelikle bu masanın gerçek sahibi Meral Hanım diyelim. Sonuçta Millet İttifakı’nın da kurucusu o. Dolayısıyla ‘Ağa hoş geldin’ demek bir şey ifade etmiyor.söz konusu.

Şahin, açıklamasına şöyle devam etti:

“-Perşembe günü bu görüşmenin bitmediğini, oraya virgül konulduğunu ve bugünden itibaren son vereceklerine dair açıklama yaptıklarını kamuoyu ile paylaştık. Bu nedenle Akşener Bey’i canı gönülden istiyoruz, Bu işlere imza atan evin gerçek sahibi bugün orada olacak. Bunun için davete gerek yok. Bugün inşallah noktayı koyacaklar.”

“Bunun bedelini herkes ödüyor”

Demokrat Parti Ordu Üyesi Cemal Enginyurt ‘dan da benzer bir açıklama geldi. Enginyurt birebir yayında, “Bu masa bana umut olmalı, bu masada heyecan devam etmeli. Bu masa sağ sol masası değil, bu masa parti masası değil. Bu masa adaylık tartışması yaratacak bir masa değil. kayıp, kimse böyle düşünmesin, dedik, söyledik.” “Altı lider de bunun bedelini ağır ödüyor. Kaybetme durumunda bedelini herkes öder.”sözlerini kullandı.

“Şimdi yine aynı şeyi söylüyoruz”Enginyurt dedi ki:

“Bu tablo dağılmamalıdır. Dağıtılırsa herkes bilsin ki cumhuriyeti intikam aracı olarak görenlerin seçiminde cumhuriyeti sevenler kaybedecektir. Mustafa Kemal’e zorba, kafir diyenler sevinirler. bu tablonun feshedilmesi.”

haber-altinordu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu