Haber

Kırıkkale’de depremzedeler için günde 250 kişilik yemek dağıtılıyor.

Türk Kızılayı Kırıkkale Şubesi, depremzedeler için günde 250 kişiye yemek hazırlıyor ve dağıtıyor.

Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz ve Türk Kızılayı Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin mutfağını ziyaret ederek, ilgili kişilerden bilgi aldı.

Kurnaz burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kızılay Kırıkkale Şubesi’nin sorumluluk alarak 112 Acil Çağrı Merkezi’nin mutfağında sıcak yemek vermeye başladığını söyledi.

Bu çalışmaların valilik koordinasyonunda yürütüldüğünü kaydeden Kurnaz, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemde dayanışma çok önemli. Bu vesileyle Kırıkkale halkına teşekkür etmek istiyorum. çok güzel bir dayanışma örneği gösterdi.” söz konusu.

Jobs, depremin ilk anından itibaren Kızılay Kırıkkale Şubesi olarak göreve başladıklarını da belirtti.

Çok sayıda arkadaşını 4 TIR’lık yardım malzemesiyle bölgeye gönderdiklerini belirten İşler, şunları kaydetti:

“Bu arada Kırıkkale’ye depremzedeler geldi. Onlara da çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Bu kapsamda Valimiz Bülent Tekbıyıkoğlu ve Vali Yardımcımız ilimize gelen depremzedelere sıcak yemek ikramında bulundular. Ayrıca 250 kişilik sıcak yemek hazırlıyoruz. Burada günde 1000 kişiye ulaşıyor ve depremzedelere ulaştırıyoruz. Önceliği engelli ve yemek yapamayacak durumda olanlara veriyoruz. Bu yemeklerin yapılmasında emeği geçen tüm bağışçı ve hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.”

suruc-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu